| Band Width | 9mm |
|---|---|
| Diameter range (in) | 2-3/4" - 3-9/16" |
| Diameter range (mm) | 70-90mm |
| Band material | Galvanized steel |
| Screw material | Galvanized steel |
| Screw type | Slotted hex head screw |
| Housing type | Asymmetric housing |
| Perforated? | No |
Q & A: Ask the Questions, share answers
Do you have questions about this product?