| Band Width | 3/4" |
|---|---|
| Diameter range (in) | 1-7/8" - 2-3/16" |
| Diameter range (mm) | 48-56mm |
| SAE | 32 |
| Band material | 300 stainless steel |
| Screw material | 410 stainless steel |
| Screw type | Hex screw |
| Housing type | Two-piece housing |
Q & A: Ask the Questions, share answers
Do you have questions about this product?