| Screw material | Acid-resistant steel |
|---|---|
| Band material | Acid-resistant steel |
| SAE | 32 |
| Diameter range (mm) | 50-65mm |
| Diameter range (in) | 2 - 2-9/16" |
| Band Width | 12mm |
| Screw type | Hex head screw |
| Embosssed? | Yes |
| Perforated? | No |
Q & A: Ask the Questions, share answers
Do you have questions about this product?